Z naší činnosti

Uplynulý týden tj. od 8 do 14. dubna byl pro nás hasiče nečekaně akční, vyjeli jsme celkem k 6 událostem a z toho 3 byly v jeden den. Začalo to v úterý 9.4 technickou pomocí při odstranění zaseklých klád na Obřanském splavu u hřiště. Ve středu byl klid ale ve čtvrtek 11.4. odpoledne jsme byli vysláni na požár trávy na ul. Slaměníkova, jednalo se o požár travnatého pásu u chodníku naštěstí velmi malého rozsahu, který likvidovala posádka HZS z centrální stanice Lidická, my odjeli na základnu. No následující zásah už nebyl tak jednoduchý, nedlouho po dojezdu na základnu nám byl ohlášen požár bytu na ul. Obřanská v domě s obchodem, po dojezdu na místo bylo zjištěno že se jedná o požár v obývacím pokoji jednoho z bytů, před naším příjezdem provedla Policie ČR vyvedení obyvatel z domu a my se mohli soustředit na likvidaci požáru, provedli jsme natažení vysokotlakého proudu v dýchacích přístrojích směrem do hořícího bytu k ohnisku požáru, po dojezdu dalších jednotek a utvoření dalšího proudu byl požár likvidován, prostory odvětrány a po úplné likvidaci byt předám majitelům. Po ukončení zásahu u požáru jsme byli požádáni o pomoc s odstraněním škod po tomto požáru tím nám začal další zásah protože bylo potřeba místo naší cisterny povolat dopravní automobil s vybavením na tyto typy činností. Pomohli jsme postiženým obyvatelů odklidit z bytu vodu a ohořelé části vybavení. Po návratu na základnu jsme vše uvedli do pohotovosti. V pátek byl také klid a odpoledne jsme uctili památku našeho zesnulého člena Ládi Kvapila, který nám bude chybět. V sobotu 13.4 dopoledne přibyl další zásah, čerpání vody ve sklepě na ul. Rázusova po havárii vodovodního řadu a aby jsme se nenudili tak odpoledne výjezd na požár lesa do prostoru mezi Bílovicemi a Obřany v lokalitě Těsnohlídkovo údolí. Jednalo se o požár hrabanky na ploše cca 10x20m takže bylo nutno vrstvu prolít a rozhrabat. Uhašením ale ta naše hasičská práce nekončí vždycky je důležité zase vše připravit do akceschopného stavu takže vyměnit a vyčistit hadice, zkontrolovat nářadí, doplnit vodu a pohonné látky do techniky, vyprat zásahové oděvy a samozřejmě napsat zprávy od zásahů. Je třeba dodat že vše proběhlo bez zranění a všechna technika fungovala bez závad.

Co přináší řeka

Dne 9.4.2024 jsme využili krásné počasí a v rámci výcviku a protipovodňových opatření jsme provedli uvolnění a odstranění zaseklých klád a dalších předmětů ze splavu u hřiště.

V nědeli 24. března nás po těžké nemoci opustil náš dlouholetý aktivní člen Vladislav Kvapil.

Láďo, nikdy nezapomeneme.♥

NÁŠ FACEBOOK

NÁŠ INSTAGRAM

V této rubrice nejsou žádné články.

DRÁČEK HASÍK