Akce pro školu na naší stanici

04.01.2012 19:22

Ve čtvrtek 19.5.2011 se konala dlouho připravovaná akce v rámci projektu Hasík, výchova dětí v oblasti požární ochrany.  Tuto činnost v našem sboru vedou Sylva Kvapilová a Vladislav Kvapil, kteří absolvovali obsáhlý kurz pro instruktory pořádaný HZS JmK.

V dopoledních hodinách naši zbrojnici na ulici Fryčajova navštívili žáci základní školy Palackého. Nejprve byly děti seznámeny s naší výstrojí a výzbrojí a byly jim předvedeny naše zásahové obleky. Byl to třívrstvý zásahový oblek používaný na všechny zásahy, dále protichemický oblek a také oblek proti sálavému teplu.

Následovali zajímavé ukázky činnosti hasičů:

První ukázkou bylo hašení hořlavé kapaliny pomocí hasicích přístrojů.

Praktická mohla být pro děti ukázka poskytování první pomoci, především provádění kardiopulmonální resuscitace.

Vše završila ukázka při zásahu u dopravní nehody, kdy naši hasiči předvedli vyproštění dvou osob z havarovaného vozu pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.