Den otevřených dveří v řečkovických kasárnách

06.01.2012 20:21

V sobotu 30.4 a v neděli 1.5.2011 se konal den otevřených dveří v areálu depozitáře Technického muzea  v Brně-Řečkovicích. Součástí expozice byla samozřejmě vozidla ze sbírek Technického muzea Brno a také dvě desítky hasičských automobilů z řad profesionálních i dobrovolných hasičů nebo patřící klubu hasičské historie.

Jako tradičně tuto akci doplnil stánek Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, kde jsme se mohli seznámit s programem Vaše cesty k bezpečí. Pro děti byl připraven program Hasík.

Děti si mohl vyzkoušet hašení makety hořícího domečku i další hasičské překážky. Také pro ně byla připravena ukázka moderní hasičské techniky. K tomu posloužila naše cisterna MAN, s kterou byly děti odborně seznámeny našimi instruktory Hasíka, manželi Kvapilovými.

Tato akce se konala již poněkolikáté a opět sklidila veliký úspěch, což potvrzuje několikatisícová návštěvnost v obou konaných dnech.